Rekreacje

Wakacje we wrześniu

Wielu ludzi każdego roku zastanawia się który czas w roku jest najlepszy na wymarzony urlop. Przypuszczalnie preferencje różnią się w związku z oczekiwaniami, które posiadamy związane z wakacjami. Niektórzy z nas chcą całkowicie odpocząć, a inne osoby chcą wybawić się za cały rok. Pomijając całkowicie gusta i oczekiwania najlepszym miesiącem, doskonałym do wyjazdu na wakacje jest wrzesień.

Jest ogrom plusów , które wynikają z organizowania urlopu we wrześniu. Pierwszym argumentem jest fakt, że wakacyjne wyjazdy poza sezonem urlopowym są przede wszystkim tańsze niż ich odpowiednik w okresie typowo sezonowym. Hotele obniżają ceny, a biura podróży mają do zaoferowania niezwykle ciekawe i opłacalne oferty last minute. Jedno jest pewne- urlop we wrześniu na pewno ucieszy Twój portfel.

Następnym powodem jest mniejsza ilość turystów. Zabytki, restauracje czy plaże będą mniej oblegane. Ominie Cię kolejka w oczekiwaniu na wolny stolik w restauracji, brak leżaków na plaży, a w hotelu zastaniesz ciszę i spokój. Jeśli nie lubisz ogromnych tłumów - wrzesień jest idealny dla Ciebie!

Kolejnym plusem wrześniowych wyjazdów na wakacje jest pogoda. Uciążliwe upały są dużo mniejsze, ale mimo to wciąż jest ciepło. Zwiedzanie nie jest już tak męczące, Słońce jest mniej niebezpieczne, a to wiąże się z tym, że, plażowanie jest przyjemniejsze i dłuższe.

Możliwości kierunków wyjazdu do wyboru jest mnóstwo. W szczególności Europa kusi ślicznymi, ciepłymi kierunkami podróży. Pogoda we wrześniu jest bardzo łaskawa dla dużej ilości europejskich krajów, stąd też wybór miejsca odpoczynku może być ciężki. Warto także wziąć pod uwagę Amerykę lub Afrykę, gdzie w okresie wrześniowym temperatury nie są aż tak uciążliwe. Nie zapomnij jednak, aby unikać miejsc, gdzie w tym terminie mogą występować niebezpieczne zjawiska pogodowe, takie jak huragany.

Jedyne co musisz zrobić to spakować walizkę i odszukać najlepszą ofertę na wrześniowe wakacje. Przekonaj się sam jak wiele posiada do zaoferowania przyjemnie ciepły i przepełniony słońcem wrzesień. Włochy? Bułgaria? Grecja? Chorwacja? Wybierz swój ulubiony kierunek wycieczki i zagwarantuj sonie spokojny odpoczynek, oszczędzając spore pieniądze.

Sunrise Festival 2018
Sunrise Festival 2018

Sunrise Festival 2018
Sunrise Festival 2018

Woodstock 2018
Woodstock 2018

Zostaw komentarz