Sport

Paru piłkarzy odsuniętych z polskiej reprezentacji! Selekcjoner Sousa Paulo ogłosił na początku tygodnia skład polskiego zespołu na Euro 2020!

O graniu w rozgrywkach mistrzowskiej rangi rozmyśla duża ilość młodych chłopaków, których marzeniem życiowym są profesjonalne występy w piłką nożną. Futbol to w obecnej chwili najbardziej popularna sportu dyscyplina na Starym Kontynencie i nie jest to żadną sensacją. Dzieci od najmłodszych lat pod to się przygotowują, żeby w niedalekiej przyszłości występować w meczach na najsławniejszych boiskach piłkarskich. Warto jednak pamiętać o tym, iż ścieżka do stania się graczem nie jest prosta i zmusza do bardzo dużo wyrzeczeń. I dlatego też młodociani chłopcy, którym się powiodło pobudzają często uprzedzenie ale i w tym samym momencie respekt pośród własnych rówieśników. W połowie przyszłego miesiąca będą startować Starego Kontynentu mistrzostwa w futbolu, w których rywalizować będą 24 drużyny. Oznacza to bez żadnych wątpliwości, iż na kibiców futbolu czekają niezwykłe doznania. Turniej mistrzostw Starego Kontynentu będzie rozgrywany przez miesiąc, a więc bez cienia wątpliwości staniemy się obserwatorami dużej ilości goli a także spotkań piłki nożnej. W tym felietonie natomiast mamy zamiar się skupić na polskiej kadrze, ponieważ trener Sousa ogłosił skład na mecze Mistrzostw Europy.

Przedstawianie listy piłkarzy na dużej rangi rozgrywki takie jak światowe mistrzostwa a także Mistrzostwa Europy od paru dekad potrafi wzbudzić wśród sympatyków piłkarskich oraz publicystów sportowych wielkie emocje w naszym narodzie. Bardzo często się trafiały w takich przypadkach sensacje, które nie wszystkim się podobały. Identycznie było w przypadku tych powołań. Z całą pewnością wielkim zdumieniem, w momencie gdy szkoleniowiec Sousa ogłosił zawodników listę był brak w zespole narodowym Turbogrosika, który przez parę lat stanowił siłę w ataku naszej piłkarskiej kadry. Od paru miesięcy piłkarz WBA nie rozgrywa spotkań systematycznie i jest to powodem podstawowym tego, że trener Paulo Sousa nie zechciał powołać Grosickiego Kamila do drużyny reprezentacji Polski na Starego Kontynentu mistrzostwa. W praktyce mamy fantastyczną narodową drużynę, która rywalizować może o cudowny rezultat na Mistrzostwach Europy. Zostaje nam w takim przypadku oczekiwać na debiutancki pojedynek czempionatu europejskiego, w którym zespół Polski grać będzie ze Słowaków narodową drużyną.

Zostaw komentarz