Wiadomości

Już niedługo dzień premiery najnowszego PS5

Jeszcze w 2019 roku zadeklarowano, iż w aktualnym roku marka Sony pokaże światu swoją nową produkcję, to jest PlayStation5. Na chwilę obecną wśród graczy w dalszym ciągu rozchwytywana okazuje się ostatnia konsola oraz nic nie wskazuje na to, by zaciekawienie nią miało się zmniejszyć. Mimo tego japońska firma zdecydowała się na zaprojektowanie konsoli do gier najwyższej generacji, a fani czekają niecierpliwie.

Nowe technologie w PS5

Japońska marka Sony kilka razy już udowodniła, iż bywa pionierem na rynku i jest w stanie zdziwić graczy. Poprzednia konsola, PS4, ustanowiła bardzo wysoko poprzeczkę konkurentom - wszystko przez totalnie nowatorską jakość, której do tej pory nie posiadała inna marka. Graficzne efekty, naprawdę wyczulone kontrolery, gierki nowszej generacji - gracze rzecz jasna potrafili docenić takie opisane detale i przez to teraz PlayStation 4 jest najszybciej sprzedawaną konsolą do gier wszech czasów.

Oczywiście premiera konsoli PlayStation4 nie była pozbawiona problemów na początku - firma Sony miała zamiar podnieść wszystkie technologiczne granice (co faktycznie im się udało), jednakże premiera i wcześniejsze prezentacje konsoli zrodziły mieszane emocje. Konsumentom, przyzwyczajonym do poprzedniej konsoli PS3, nie w 100% pasowały na przykład kontrolery, albowiem z początku wydawało się, że okażą się bardzo niekomfortowe w użyciu. W ostatniej wersji DualShocki przybrały zasadniczo podmienioną formę, jednak kłopotem został pierwszy model konsoli PlayStation4. PlayStation4 miała problem z nadmiernym przegrzewaniem się, urządzenie potrafiło także samodzielnie się resetować.

Jednakże po krytyce fanów i poprawkach wdrażanych na bieżąco, się okazało, że jednak firma Sony idzie w prawidłowym kierunku, a wypuszczona konsola do gier ma miano kultowej. Aczkolwiek nie byłoby to możliwe, gdyby nie gierki, które wiele fanów niesamowicie ciepło wspomina.

PlayStation 5 - hit czy porażka?

Prawdopodobnie niejeden gracz i fan technologicznych świeżynek niecierpliwie oczekuje pojawienia się nowej konsoli. Firma Sony zapowiedziała, że gry poznane na PlayStation 4 ruszą na przyszłej konsoli (lecz nie podziała na odwrót, co wielu graczom się nie podoba). Pojawiają się na tę chwilę pierwsze głosy o kłopotach z zamówieniami przedpremierowymi - mówi się, że japońska firma nie wyrabia się z taśmą produkcyjną, choć nie wiemy, czy nie są to aby tylko obłudne pomówienia. W Sieci wyskakują się następne informacje również o tym, iż konsola PlayStation 5 ma podobno problemy z jakością obrazu 4k. Aczkolwiek i w tym przypadku pewne nie jest, jak jest naprawdę. Wszystko będzie pewne podczas premierowego ukazania się sprzętu, czyli dziewiętnastego listopada 2020.

Zostaw komentarz