Sport

CF Villarreal pobił drużynę Czerwonych Diabłów a następnie sięgnął po puchar! Wielkie doznania w pojedynku finałowym zmagań europejskiej ligi!

To nie jest żadną tajemnicą, iż bardzo duża liczba sympatyków piłki nożnej czeka na finał najpopularniejszych zmagań. Za 14 dni wystartują Starego Kontynentu mistrzostwa, co prowadzi do tego iż będziemy widzami bardzo dużej liczby batalii piłkarskich. Zanim to jednak stanie się na na oczekują finałowe spotkania w najchętniej oglądanych drużynowych rozgrywkach. Jedno z finałowych starć jest już za nami i podziwialiśmy już zwycięzcę tych rozgrywek. O zmaganiach europejskiej ligi oczywiście tutaj mowa. Kilka dni po finałowej batalii Ligi Europy przyjdzie czas na rozpoznanie zwycięzcy w Champions League, ale w tym momencie mamy zamiar skoncentrować się na tych rozgrywkach pierwszych. Naprzeciw siebie stanęły drużyny Villarreal a także United z Manchesteru. W finałowej batalii obecność tych dwóch drużyn oznaczała, że na sympatyków nożnej piłki czekało fantastyczne spotkanie. I w rzeczy samej ten mecz był szczerze fantastyczny.

Warto mieć na uwadze fakt, iż finałowy pojedynek zmagań Ligi Europejskiej był grany na murawie gdańskiej Lechii w naszym kraju. Bez cienia wątpliwości to spory honor dla Polski, iż okazję mieliśmy ugościć dwie tak fantastyczne zespoły. Unai Emery jest opiekunem ekipy CF Villarreal i zasłynął z tego, że jest w stanie święcić triumfy w rozgrywkach finałowych turnieju europejskiej ligi. Trenowany przez Emery'ego zespół nie był faworytem w batalii z Manchesterem United, lecz to właśnie gracze CF Villarreal zdołali zdobyć pierwsze trafienie w tym pojedynku finałowym. Soelskjaera'a Ole Gunnara piłkarze zdołali wyrównać. Wynikiem 1:1 zakończył się ten pojedynek i właśnie dlatego sędzia prowadzący spotkanie musiał zarządzić dogrywkę. W dogrywce piłki nożnej sympatycy nie mieli szansy oglądać bramek i właśnie dlatego też arbiter prowadzący mecz zaprosił drużyny na rzuty karne. Konkurs rzutów karnych jest loterią i powinniśmy mieć na uwadze fakt. Dokładniejszą ekipą w starciu tym się okazał CF Villarreal trenowany przez Emery'ego Unai'a, który wygrał wynikiem 11:10. Świetny był to konkurs rzutów karnych. O triumfie hiszpańskiej drużyny zaważyło nie strzelenie karnego de Gea Davida, a więc golkipera Czerwonych Diabłów.

Zostaw komentarz